Nobilis Tilia

Společnost Nobilis Tilia se zabývá výrobou aromakosmetiky, vzděláváním a osvětovou činností v oboru aromaterapie od roku 1994. Poskytuje širokou nabídku kvalitní přírodní kosmetiky masážním a kosmetickým salonům, specializovaným prodejnám i jednotlivým zákazníkům.

Všechny suroviny, které jsou z ekologického zemědělství (BIO), jsou zpracovávány ručně a s náležitou péčí. Nepoužívají se živočišné suroviny, kromě včelího vosku.
Vyrábí se bez syntetických a konzervačních látek.
Firma si sama pěstuje a sbírá některé rostliny s uplatněním principů biorytmů a je výhradním držitelem oprávnění k užívání Pí-technologie pro výrobu kosmetiky.
Zavádí originální kosmetické postupy založené na vědeckých poznatcích, jako je například enzymatická regenerace.

Přírodní dětská kosmetika Nobilis Tilia

KLÁRA – ochranné pleťové mléko s heřmánkem
AMÁLKA – masážní olej na dětské koliky a bolesti bříška
JAKOUBEK – úleva při prořezávání prvních zoubků
ŽOFIE – harmonizující masážní olej pro dětské a kojenecké masáže
DĚTSKÝ KOUPELOVÝ OLEJ MANDARINKOVÝ
LEONTÝNA – ultrajemný dětský zásyp s levandul
LEVANTIS – hypoalergenní zklidňující gel
DĚTSKÝ EUKALYPTOVÝ BALZÁM BIO
OLIVIA – dětský šampon s grepovým extraktem
AMOREK – mýdlo pro jemnou dětskou pokožku
OLEA – olivový krém s pryskyřicí benzoe
OSVĚŽOVAČ VZDUCHU PRO MIMINKA
RůŽENKA – olej pro péči o pokožku novorozence

Řada anti – age de luxe

Anti-age řada je určena především ženám zralého věku, avšak svým složením a účinky je atraktivní i pro mladší ženy, které si přejí svůj mladistvý vzhled udržet. Obsah bioaktivních látek klade důraz na výživu a ochranu všech typů pleti. Výjimečné účinky vybraných rostlinných olejů doplňují specifické bioaktivní látky s prokázanou účinností. Parfemace celé řady je založena na růži damašské OTTO, nejluxusnějším éterickém oleji s výrazně ženskou polaritou. Všechny výrobky této řady tak poskytují kromě péče o pleť i výjimečný aromatický zážitek.

Biofáze – enzymatická regenerace

V laboratořích přírodní kosmetiky Nobilis Tilia byla zhotovena kosmetická řada na bázi bylinných sér, které svou škálou dokáží řešit přírodní cestou různé problémy Vaší pleti. Dokáží pomoci zánětlivé, citlivé, zralé – ochablé, suché nebo mastné pleti.

Vyzkoušejte si BIOFÁZI – CPKkosmetický přístroj na enzymatickou regeneraci.

Je to ojedinělá metoda v péči o pleť, která pomáhá uchovávat její svěžest, posiluje ochranu citlivé pleti, podporuje regeneraci pleti s rozšířenými žilkami a přináší úlevu při dalších potížích.

Výjimečnost výrobků spočívá zejména v tom, že neobsahují enzymy, které by měly žádoucí účinky vyvolat, aleaktivují enzymy, které naše tělo včetně pokožky přirozeně obsahuje. Hlavními látkami, jež tuto aktivitu vyvolávají, jsou kompozice éterických olejů.

V našem studiu vám nabízíme:

 • celkové ošetření pleti včetně odlíčení
 • tonizaci
 • úpravu obočí
 • peeling
 • hloubkové čištění pleti a její hydrataci
 • kosmetickou masáž obličeje, dekoltu a šíje
 • přikládání kosmetických masek
 • barvení řas a obočí
 • parafínové zábaly
 • enzymatickou přístrojovou regeneraci
 • depilaci teplým voskem

NOVINKA – Tělový detoxikační zábal

Jedná se o hustý přírodní gel, který na sebe váže uvolněné škodlivé látky z pokožky. Obsažený zelený jíl dodává pokožce minerály a stopové prvky,čistící účinek zvyšuje hořčičný olej, který prokrvuje a dodává esenciální mastné kyseliny omega-6 a omega-3. Glycerin, D-panthenol a vitamín E pokožku hydratují. Synergická směs éterických olejů podporuje detoxikační účinky zábalu a dodává ošetření příjemné osvěžující aroma.

Parafínové zábaly

Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhne při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.

Použití parafínu:
– choroby pohybového aparátu
– chronická revmatoidní artritida
– choroby drobných kloubů končetin
– zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohou

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů, a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Lze ji ale aplikovat i na celé tělo – formou parafínových lázní. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.

Parafínový zábal jako kosmetická kúra
Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže. Parafínové zábaly se používají také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy.

CPK = CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA !!!

Výrobky biokosmetiky od firmy Nobilis Tilia jsou certifikované společností KEZ o.p.s., která se již léta zabývá certifikací ekologických zemědělských surovin.

Nová značka CPK – certifikovaná přírodní kosmetika jasně definuje suroviny, které kosmetika smí či nesmí obsahovat a limituje je z nejméně 98% pouze na přírodní a z přírody pocházející zdroje.

Nadstavbou je pak značka CPK bio pro výrobky s obsahem surovin z ekologického zemědělství, která musí dostát nejen standardům CPK, ale musí obsahovat i definovaný objem biosurovin. Touto značkou se konečně i Česká republika zařazuje mezi vyspělé evropské země, jež si standardy biokosmetiky pečlivě hlídají.

Vylučuje se použití zejména těchto látek:
– geneticky modifikované suroviny
– syntetické konzervační látky, barviva a aromata
– silikony, parafín, vazelínu a další produkty z ropy
– elektronové nosiče, ethoxylované suroviny
– chemické UV filtry